4 Temmuz 2014 Cuma

ALIŞKANLIKLARINIZI DEĞİŞTİRİN

KİLOLARINIZIN NEDENİ YEME ALIŞKANLIKLARINIZ MI?

Yaşamak için yemek zorundayız. Buraya kadar sorun yok. Peki bu kilolar nereden geliyor? Karnımız doymadığı halde bize "çok yedin" diyen kim? Daha da kötüsü, içimize bu yeme korkusu,yemek düşmanlığı nasıl oldu da yerleşti? Uzmanların tezi gayet anlaşılır:"Yedikleriniz yüzünden değil yeme alışkanlıklarınız yüzünden kilo alıyorsunuz!" Gerçekten öyle midir, bir bakalım istedik...

Diyet çılgınlığının dünyayı sarmadığı dönem yok gibi bir şey. Ancak bu konuda aklı başında araştırmaların yapılması için 2000'li yılında yapılmış. İşte o araştırmalardan biri 2006 yılında yapılmış. Buna göre,diyet endüstrisinin sadece ABD'de ve sadece 2006 yılında elde ettiği ciro 100 milyar dolar! Evet, bu gerçekten karlı bir sektör ama ne yazık ki yaşadığımız dönemde bu tür ürünlerin satışı toplum adına oldukça tehlikeli hale gelmeye başladı. Bir yanda akla zarar diyet reçeteleri diğer yanda herkesi imrendirecek kusursuz vücutların fotoğrafları derken, tıp insanların beslenme alışkanlıkları ve yiyeceklerle kurdukları ilişki en büyük hasar aldı. İşin kötüsü, uzman olan olmayan herkes kendi tezini savunurken, insanlar kime inanacaklarını da şaşırmış hale geldi.


24 SAAT AÇ HİSSETMEK...

Şimdi sıkıntılarınızı teker teker ele alalım... Öncelikle, diyete başladığınız günden itibaren kendinizi hep aç hissettiğinizi itiraf edin. Bu,işin insan psikolojisiyle ilgili kısmı. Çünkü diyet yapmadığınız zamanlar sadece karnınız acıktığı zaman açlık hissediyorsunuz oysa şimdi neredeyse aç yaşadığınızı düşünüyorsunuz. Ve eminiz sizin için de "yasak" ve "yasak olmayan" yiyecek grupları var. Dolayısıyla yiyecekler sizin için şimdiden "iyi" ve "kötü" olarak sınıflanmışsa dikkat! Bu zihninizin "iyi" ve "kötü" arasında kilitlendiğini ve orada sıkışıp kaldığının gösterir. Oysa insan algısının olumsuz kapısı yoktur. Zaten sırf bu yüzden bütün o "kötü, yasak,zararlı, kilo aldıran" besinlerin aklınıza düşme sebebi de budur. Formumuzu korumamız için en önemli etkenler sağlıklı ve doğal beslenmek. Sağlıklı beslenmeyi özetlemek gerekirse "besin değeri yüksek, günlük alınması gereken protein,karbonhidrat,yağ,mineral ve vitaminleri içeren gıdaların sağlığı korumak, iyi hissetmek ve enerji vermesi için dengeli tüketilmesidir".


DOĞAL BİR ÜRÜNÜN TADINI ÇIKARIN!

7d7 Süper Müsli, zengin lif ve protein kaynağıdır. İnsan sağlığı ve beslenme yönetiminde size yardımcı 8 bitki içermek ve her gün için farklı hazırlama önerileri ile  7d7 Süper Müsli'yi akşam tüketmeniz ve sabah kahvaltı saatine kadar başka bir şey tüketmeyin.

7 akşam,sabah 7'de 7d7 Süper Müsli...

Sadece 99 kalori olan 7d7 Süper Müsli ile farklı ve sağlıklı lezzetler hazırlayabilirsiniz. Değer ve miktarları özel olarak formüle edilmiş bilişiminde; buğday ruşeymi, yulaf ezmesi, buğday kepeği, havuç lifi, tarçın, keton tohumu, tere tohumu, yeşil çay ve zencefil bulunur.7d7 Süper Müsli ürünü için aşağıdaki linki tıklayınız.


Hiç yorum yok: